Lyžování na ledovci aneb lyžování i v létě!

Lyžování na ledovci v létě

Lyžování na ledovci, lyžování na sněhu, Lyžování v zimě, Sjezdovky, lyžování v létě


Lyžování na ledovci je úžasný zážitek. V zimě si užijeme výhledy na zasněžené vrcholy hor a kousky ledovce vyčnívající ze sněhu. Ledovec je speciální svými podmínkami, má nižší teploty než jiné svahy a současně slunečné nebe, díky toho se můžete kochat dechberoucími výhledy. Dalším bonusem ledovců jsou široké svahy, takže se nemusíte mačkat s dalšími lyžaři. 

Milovníci lyžování, kterým se v létě stýská po lyžích mají dvě varianty. Buď vyrazit na 1 ze 6 ledovců nabízející lyžování i v létě, nebo přijít na náš trenažér v Ostravě. A pokud přemýšlíte na který vyrazit, my vám je jeden po druhém představíme. 

Francie

LES 2 ALPES 

Název ledovce: Mont-de-Lans a Girose
V provozu: květen – červen
Nadmořská výška: 1 300 – 3 600 m nad mořem
Cena skipasu na den: 45

Tento francouzský areál nabízí největší lyžařskou letní oblast v Evropě a krásné panorama Alp s mocným masivem Ecrins. Lanovky na zdejších ledovcích fungují od poloviny června do konce srpna. Areál v létě nabízí 8 sjezdovek a obrovský snowpark. 

https://www.les2alpes.com/summer/

 

TIGNES

Název ledovce: Grand Motte
V provozu: polovina června – červenec
Nadmořská výška: 1 550 – 3 450 m nad mořem
Cena skipasu na den: 47

Ledovec nabízí různorodé sjezdovky všech obtížností od modrých po černé. Areál je otevřen od poloviny června do konce srpna. Tignes nabízí také snowpark, kde se vyřádí nadšenci freestyle lyžování. 

https://en.tignes.net/skiing/ski-pass-you-need

 

Rakousko

HINTERTUX

Název ledovce: Hintertux
V provozu: celoročně
Nadmořská výška: 1 500 – 3 250 m nad mořem
Cena skipasu na den: 59 € 

Údolí Tuxertal nabízí jediný celoročně otevřený areál v Rakousku. V létě nabízí sjezdovky o celkové délce 20 km. Areál nabízí široký výběr sjezdovek různých obtížností, známý je především pro své strmé a náročné svahy. Areál nabízí také freestyle park s U-rampou, fun boxy i raily. Dopravu na ledovec nabízí Tuxer Sportbus, který sváží lyžaře z celého údolí. V zimě areál nabízí 86 km sjezdovek všech obtížností a také lyžařskou školku pro děti s různými zábavnými prvky. Hintertux je spojený s dalšími 5 areály, společně nazvaným Zillertal, a v zimě je můžete projet s jedním skipasem. 

https://www.hintertuxergletscher.at/de/

 

KAPRUN

Název ledovce: Kitzsteinhorn
V provozu: květen – začátek října
Nadmořská výška: 786 – 3 203 m nad mořem
Cena skipasu na den: 55

Ledovec se nachází nad slavným alpským lyžařským střediskem Kaprun, který nabízí lyžařské terény i v letních měsících a to od začátku června po konec července. Sjezdovky různých obtížností i snowpark zabaví každého lyžaře. Po lyžování si můžete odpočinout v Ice Arena na sněhové pláži, iglů nebo v ledovém baru.

https://www.kitzsteinhorn.at/en

 

Švýcarsko

ZERMATT

Název ledovce: Theodul
V provozu: květen – polovina listopadu
Nadmořská výška: 1 620 – 3 300 m nad mořem
Cena skipasu na den: 79

Zermatt nabízí v létě lyžování na 21 km sjezdovek. Areál je v provozu od května do půlky listopadu a stejně jako v zimních měsících lyžaři mohou sjíždět na obou stranách hranice. Proto můžete být ráno ve Švýcarsku, na oběd v Itálii a během pár minut opět ve Švýcarsku. V létě si můžete zalyžovat na 13 sjezdových tratích a od modrých po červené úrovně. Zermatt nabízí jedno z nejhezčích panoramat a to výhled na siluetu Matterhornu. 

https://www.matterhornparadise.ch/en

SAAS FEE

Název ledovce: Allalin
V provozu: polovina července – říjen
Nadmořská výška: 1 800 – 3 600 m nad mořem
Cena skipasu na den: 79

Ledovec je lyžařům dostupný pomocí podzemní lanovky, která je v letní sezóně v provozu od poloviny července do konce října. Dostat se z údolí na ledovec zabere hodinu, takže je dobré si přivstat a pak si užít co nejvíce slunečních paprsků na sjezdovce. Letní areál nabízí 20 km sjezdovek a náročnost terénu je vhodnější spíše pro pokročilejší lyžaře nebo freestyle lyžaři. 

https://www.saas-fee.ch/en/

 

V letních měsících se lyžuje na sjezdovkách od ranních hodin do poledních. Výjimkou je Hintertux v Rakousku, kde se lyžuje celoročně od 8.30 do 16.30, kdy jede poslední lanovka do údolí. Lyžování na ledovci je úžasný zážitek v zimních i letních měsících.

 

Ski Centrum

Zdroje:

https://www.onthesnow.cz/news/kam-na-lyze-v-lete/

https://www.smarttravel.cz/lyzovani-na-ledovci

https://www.hintertuxergletscher.at/en/

Komentáře nejsou povoleny