Konec lyžařské sezóny 23/24?


Od 24.2. se uzavírá pro lyžaře také areál na Bílé, což tedy znamená pro většinu místních opravdový konec sezóny 2023/2024 v Moravskoslezském kraji. Odborníci se shodují, že letošní zima je na srážky bohatší než sezóny předchozí, což je bohužel v kombinaci s vyššími teplotami špatná zpráva. Místo hromad nového sněhu tak déšť smývá i to málo (povětšinou technického) sněhu, které na sjezdovkách do teď skromně leželo.

Neodradíme tímto „lyžováním“ děti?

Podívejte se do galerie na aktuální snímky z webkamer na vybraných lyžařských místech v našem okolí. Vypadá to opravdu nevesele. Lidé na kopci jsou povětšinou děti ze školek a škol z naplánovaných lyžařských kurzů. Nás napadá otázka: Je toto pozitivní či negativní vzpomínka na lyžování pro děti? Budou děti díky tomuto trápení se na blátě chtít lyžovat nebo se mu budou raději po zbytek života vyhýbat? Neodrazujeme je od sportu, který milujeme náhodou?

Je to trošku „o hubu“

Čím je horší sníh, tím je větší riziko, že:
🤬 zraníš si koleno nebo zápěstí
😖 budou tě bolet záda
🥵 neudržíš dobrý styl
😧 do někoho nebo něčeho narazíš
😵‍ budeš unavený z boje s mokrým sněhem
Už dříve jsme díky informacím od pojišťoven napsali článek o zraněních na sněhu, v těchto podmínkách platí opatrnost dvojnásob.

Je a bude líp

Věříme, že jiné sezóny budou zase v duchu zimy 2020/2021, kdy bylo sněhu dostatek (jen jsme se k němu přes zákazy a omezení hůře dostávali). Do té doby pro vás máme dobrou zprávu v tom, že trénovat můžeme stále celoročně u nás, ve ski areálu SKI365 v Ostravě. Myslíme si, že interaktivní a zábavná forma výuky povede daleko spíše k radosti z lyžování a chuti v něm pokračovat.


Výhody naší nekonečné sjezdovky:

  • na děti tady neprší
  • malé skupinky s velkou pozorností instruktora/-rky
  • hravá forma výuky
  • rychlé pokroky v jízdě
  • nabízíme kroužek na každý měsíc
  • pro školy a školky máme nabídku na příměstský lyžák

Lyžařská sezóna 2023/2024 na Ostravsku nekončí!

Teď bychom měli napsat „nenoste ještě lyže do sklepa“, u nás však své vybavení vůbec nepotřebujete. Vlastně můžeš přijít s rukama v kapsách a vše vybavení ti v ceně lekce zapůjčíme.

Rezervace jízd a kroužků zde.

Komentáře nejsou povoleny