Fitness faktor v přípravě na lyžování

fitness faktor

Fitness faktor, Příprava na lyžování, Trénink, Posilování,


Ať už preferujete jízdu na lyžích pouze v zimních měsících a nebo jste naopak podlehl kouzlu umělých povrchů a jste již náš pravidelný návštěvník, vždy doporučujeme nepodceňovat vaši celkovou kondici. Není důležité jestli jste začátečník nebo pokročilý lyžař, ale je důležité mít na paměti, že kondice a fyzická příprava hrají klíčovou roli ve vašem výkonu na svahu. V tomto článku se podíváme na důvody, proč není radno průběžnou přípravu podceňovat. 

Síla a vytrvalost

Lyžování je fyzicky náročná aktivita, která vyžaduje jak sílu, tak vytrvalost. Síla je klíčová pro správnou techniku a ovládání lyží, zejména při zatáčení a brždění. Silný horní a dolní trup vám umožní udržet správnou pozici těla a zabránit únavě.

>Vytrvalost je zase nezbytná pro udržení energie během dlouhého dne stráveného na svahu. Lyžování je intenzivní aktivita, která zapojuje celé tělo, a proto je důležité mít dostatečnou vytrvalost, abyste mohli lyžovat s plnou silou až do konce dne.

Flexibilita a rovnováha

Dobrá flexibilita a rovnováha jsou klíčové pro správnou techniku lyžování a prevenci zranění. Flexibilita vám umožní provádět široké zatáčky a ovládat své lyže s lehkostí. Rovnováha vám pomůže udržet stabilitu na nerovném terénu a při rychlých změnách směru.

Proto velmi doporučujeme provádět cvičení zaměřené na zlepšení flexibility a rovnováhy, jako třeba jógu nebo pilates.

Prevence zranění

Lyžování je sport, který obnáší určité riziko úrazu, zejména pokud není lyžař dostatečně připravený fyzicky. Nedostatek kondice a svalové síly může zvýšit riziko pádů a úrazů, jako jsou výrony, natržení svalů nebo zlomeniny.

Je proto důležité v průběhu roku průběžně posilovat své svaly a věnovat se stabilizačním cvičením. Silný a stabilní svalový systém může pomoci chránit klouby a snížit riziko zranění při pádu nebo neočekávaných pohybech na lyžích.

Proto pořádáme v našem ski365 centru v Ostravě kurzy pro veřejnost, kde se kromě pilování techniky na lyžích zaměřujeme také na trénink mimo trenažer. Společně se zaměříme na balanční cvičení a zamakáme na vaší fyzičce 🙂

Pak vás na svahu vaše tělo za každé situace podrží 🙂Komentáře nejsou povoleny