U nás jste v bezpečí za každé situace!

Zdravotnický kurz červeného kříže Instruktorů

Zdravotnický kurz červeného kříže, Instruktoři, Základy zdravovědy, U nás jste v bezpečí, První pomoc při úrazu


Vaše bezpečnost je pro nás na prvním místě.  Děláme maximum proto, abyste se u nás cítili během návštěvy bezpečně. Stát se ale může cokoli a my nenecháváme věci náhodě.

Naši instruktoři složili zkoušky z lektorování lyžování a snowboardingu, součástí kterých je základní první pomoc, podobně jako v autoškole. 

My věříme, že praktická zkušenost je mnohdy mnohem víc k užitku, než si něco pouze teoreticky nastudovat. A tak jsme šli ještě o krok dál. Proto jsme se rozhodli zorganizovat pro všechny naše instruktory praktické školení první pomoci šokem. K tomu jsme si přizvali Český červený kříž. Školení proběhlo minulý týden v našem skiareálu SKI365 v Ostravě Avion shopping parku.

A řeknu vám, že to byla vskutku cenná zkušenost pro všechny zúčastněné! 

Školení probíhalo velmi interaktivní formou a bylo rozděleno na dvě části – kratší část byla věnovaná přípravě a rozpoznávání symptomů na základě pozorování, pak se přešlo na praktickou část, která spočívala ve vyřešení několika vážných situací, které mohou reálně v běžném životě nastat. 

Naši instruktoři řešili situace typu jak ošetřit zraněného lyžaře “na svahu” a předejít dalším zraněním, jak ošetřit dítě při epileptickém záchvatu, zachraňovali život nepřímou masáží srdce, chladili popáleníny, poznávali mozkovou mrtvičku, zastavovali krvácení a mnoho dalšího…

Víte, že AED přístroj (Automatický Externí Defibrilátor – přístroj určený k resuscitaci) naleznete v každém obchodě jako je Albert nebo nákupním středisku?.

Do každé této situace byli naši instruktoři v podstatě “vhozeni” a bylo jen na nich jak si s tím dokáží poradit. Bylo zajímavé sledovat jak všichni fungovali opravdu jako tým a každou situaci dokázali vyřešit a zajistit “zraněnému” první pomoc. Následně pak vždy probíhala zpětná vazba od členů červeného kříže, kteří ještě posunuli návyky na další úroveň. 

Dokážete si představit ty propocené trika našich instruktorů po skončení 🙂 – ale díky tomu jsou připraveni se poprat s nečekanými bezpečnostními situacemi. A ty se mohou stát nejen u nás, ale kdekoli. Jsme tady pro vaši radost stejně jako na pomoc všem lidem bez rozdílu věku a pohlaví.

Děkujeme všem členům Českého červeného kříže za jejich práci, zkušenosti, vedomosti a skvělé herecké výkony, které podávali při simulování situací v životě. (vážně, byli skvělí!)

 

My sice pevně věříme, že naše nabyté zkušenosti nebudou nikdy potřeba, ale víte jak se to říká: štěstí přeje připraveným! 

Skol!

Komentáře nejsou povoleny