Mezinárodní konference NANOCZECH v Liberci představila SKI365

konference nanoCZECH Liberec 2023

konference nanoCZECH Liberec 2023


konference nanoCZECH Liberec 2023
konference nanoCZECH Liberec 2023

Mezinárodní konference NANOCZECH v Liberci představila SKI365, technologii celoročního lyžování.

 

27. září proběhla na Technické univerzitě Liberec mezinárodní konference o nanotechnologiích, nazvaná NANOCZECH Liberec 2023. Událost se konala k výročí 70 let liberecké univerzity, která představila před dvaceti lety průmyslovou výrobu nanovláken. NANOCZECH, je největší konference svého druhu na našem území pod záštitou ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové, ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely, ministra zahraničních věcí Jana Lipavského, hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a rektora Technické univerzity v Liberci Miroslava Brzeziny.

pohled po vstupu přes SKI365 na NANOCZECH Liberec 2023
přes povrchy SKI365 na NANOCZECH

Konference byla otervřena odborné i laické veřejnosti, která měla možnost zúčastnit se odborných přednášek, diskuzí a přidruženého veletrhu nanotechnologických firem. Ty  představily nejlepší nanotechnologické podniky a start-upy z celé České republiky, zejména členy Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. NanoTrade s.r.o., jako jeden ze zakládajících členů, přivezl hned dvě své značky.

V budově G Technické univerzity (TUL) jsme u vstupu jsme představili projekt celoročního lyžování SKI365. Dynamicky rostoucí projekt přibližování lyžování lidem. Všem, začátečníkům i profesionálům. Každý si mohl konečně sáhnout a na vlastní oči vidět tuto technologii také na druhé straně republiky. Představujeme tak úspěšně realizovaný výzkum, přenesený do následné průmyslové výroby povrchů pro celoroční lyžování, technologie lyžařských, snowboardových a běžkařských trenažérů.

SKI365 a nanosilver na NANOCZECH Liberec 2023
NANOCZECH Liberec 2023 s SKI365 a nanosilver

Uvnitř vstupu do budovy, ale také v prostorách před aulou, jsme účastníkům přivezli ukázat také novinky značky funkčního oblečení nanosilver. I po 19 letech na trhu stále přinášíme inovace ve formě výstupů modifikací materiálů (polymery, granuláty, nanoprodukty pro povrchové zušlechtění), technologii čištění vzduchu a řadu dalších praktických výstupů.

značky nanosilver a SKI365 prezentovány dvěma tvářemi na konferenci v Liberci

Prezentace byla doplněna unikátním zobrazením snímků vláken z elektronového mikroskopu, které si bylo možno prohlédnout pomocí vlastního telefonu.

SKI365 na konferenci v LIberci
SKI365, modrý, ne červený koberec do světa technologií

Liberecký region prokázal zájem o nanotechnologie různých oborů a jistě nezapře svou textilní minulost. Řada účastníků přicházela s konkrétními problémy a hledali řešení u nanotechnologických firem. Jsme vděčni za všechny diskuze a výzvy, které jste přinesli. Naše diskuze budou pokračovat i po konferenci a další zájemci o konzultace k řešení vašich výzev se mohou těšit na další prezentační události nebo nás mohou kontaktovat přímo.

Krátký video vstup z konference.

SKI365 na NANOCZECH Liberec 2023
SKI365 připravilo vstup na konferenci

Komentáře nejsou povoleny