Jak jsme zahájili sezónu běžek 2019-2020


Tak nám konečně začíná krásné léto s ideálním počasím. Žádný třeskutý mráz, rozbředlý sníh nebo dokonce přelidněné stopy! Běžkařskou sezónu jsme vůbec jako první v Evropě zahájili počátkem července ve Frýdku-Místku. A to ve vývojovém centru pohybových trenažérů SKI365.

Sportovní oblečení adekvátní klimatickým podmínkám, technické pokyny, psychická příprava a dostatečný pitný režim byly prvními kroky po úvodním rozvrhu trasy.

Jiskřící sníh v kanceláři

První položení stopy proběhlo velmi rychle, vlastně jsme jen odrolovali speciální lyžařský povrch. Vytvořila se však kouzelná iluze běžkařské stopy, spojující kancelář s vývojovým centrem. Délka trasy sice byla pouhých 18 metrů, ale i tak se daly rozehřát některé svalové partie a zvyknout si na rychlejší pohyb. Vzhledem k aktuálnímu počasí se dá konstatovat, že byly ideální lyžařské podmínky

Ideální podmínky: sluníčko, bezvětří, dostatek odpočinkových míst, upravená tvrdá stopa

Výhoda vlastní sjezdovky je možnost zalyžovat si kdykoliv a kdekoliv vás napadne. A také se nemusíte převlékat do sportovního a zase zpět.

“Šéfe, na chvíli přeruším práci a proběhnu se …”

Přípravná fáze skončila, prozkoušeli jsme různé typy skluznic, výběrem vosků jsme neztráceli čas. Mnozí z nás jsme se takto vrátili na běžky po mnoha letech. Navíc to bylo bezpečné s minimálním rizikem úrazu, když vám nehrozí pád na sněhu. A nikdo se nesměje, jak se tu plácáte.

Tak první metry jsou za námi. Jsme nedočkaví a tak směřujeme na trenažér, který dokonale prověří naši přípravu na rovince. Pomalý rozjezd byl vystřídán rychlejší klasikou, jízdou do kopce. Kombinace pravidelného rytmu klasiky, vytvářené “brutálně stabilním lyžařským strojem”, umocněno vyššími venkovními teplotami i nedostatečným pitným režimem nás přinutily přerušit lyžařskou přípravu ve správný okamžik.

Ze stopy rovnou na trenažér. Ta potvora se ale nedá porazit!

Komentáře nejsou povoleny