I přes teplé léto lyžujeme

příjezd testerů do lyžařského centra ski365.cz v Ostravě

vybalování před testováním lyží a běžek


Letošní léto opravdu nabízí krásné počasí. Teploty přes 30° C nejsou nijak výjimečné, červenec i srpen lákají na osvěžení k vodě, na výlety do přírody. Ale kromě toho také začíná příprava na zimní sezónu. Takže s návštěvami ve Ski centru i přes léto už opět testujeme. Vlastně i přes teplé léto lyžujeme! U nás v Indoor Ski Centru v Ostravě se „točí válce“ běžkařského i lyžařského trenažéru i bez sněhu. Testerům je sice trochu větší teplo, ale odměnou je lyžovačka „na skok“, kdy nemusíte jet nikam daleko do zahraničí na ledovec. Stačí když popojedete jen kousek po vlasti a už jezdíte :_) Ano, víme, příroda je příroda. Ale když si chcete zajezdit kdykoliv vás napadne nebo se začít připravovat na sezónu, pak nemusíte nic dlouze plánovat. SKI365 v Ostravě je zde i pro Vás.

Vyjádření po návštěvě skupiny testerů významného výrobce lyží dopadlo následovně:

„Ještě jednou děkujeme za možnost testu obou trenažérů. Domů jsme od vás odjížděli plni pozitivních zážitků. Bohužel jsme nedosáhli úrovně profíků, jako jsme mohli vidět na propagačních videích, takže naše shrnutí je na základě prvního dojmu.

nástup na běžkařský trenažér
běžka nebo skialpy, unikátní trenažér z dílny www.ski365.cz zvládne obojí

Při zvyšujícím se sklonu a rychlosti se jízda na běžkařském trenažéru přibližuje jízdě/technice na sněhu. Preference skin vs hladké lyže byl v poměru 2:2, nelze tedy jednoznačně doporučit vhodnější model lyží pro širokou veřejnost. Dnes už víme, co bychom testovali příště jinak (při „stříďáku“ bychom více zkoušeli využít celé délky pásu; jízda soupaž / koloběžka).

testeři z výroby lyží na trenažéru ski365
ski365.cz hostil významného výrobce lyží

Více než lyžařský, jsem toto vnímal, jako emoční zážitek – příjemný pocit už při prvním postavení lyže na hranu. Další zlepšení stylu je možné dosáhnout pouze v případě překročení komfortní zóny, což je motivační (adrenalin). Lyžařský trenažér shledáváme navíc zajímavým doplňkem na eventy, jelikož na něm vyplaví endorfiny i úplný začátečník. Pro relevantní posouzení využití trenažeru pro zlepšení techniky by bylo určitě zapotřebí na něm strávit více času.“

A příště informace z dalšího letního lyžování 🙂

Komentáře nejsou povoleny