A co děti, mají si kde hrát? V lyžařské škole!

Výuka lyžování pro školy v Hale Fénix

Výuka lyžování, Děti na lyžích, SKI365 v Havířově, Instruktor učící dítě lyžovat,


Slavný popěvek „A co děti, mají si kde hrát?“ jsme si tak trochu vypůjčili. Připomíná ale všem, abychom mysleli na děti a jejich zdravý rozvoj. Měly by mít prostor na hraní, podporu a hlavně chuť. V posledních letech u děti vzrostl trend, kdy si místo jakékoliv pohybové aktivity raději zvolí hraní počítačových her nebo s oblibou sjíždějí videa a reels na sociálnich sítích. Generace Z je osvícená, zatím bohužel jen displejem mobilních telefonů. Nechápejte nás špatně, každá mince má dvě strany a ačkoliv se může na první pohled zdát, že to pro společnost není dobrý vývoj, tato generace se zase velmi dobře orientuje ve světě technologií a IT. U nás najdete jasnou odpověď: V lyžařské škole SKI365! Naše lyžařská škola je rozhodně místem, kde si děti hrají rády a opakovaně.

Nicméně faktem zůstává, že dle statistik třetina děti a mladistvých tráví na internetu minimálně 4 hodiny (a více) denně. Je to faktor, který následně negativně ovlivňuje nejen pohybový vývoj dětí, ale reálně to má vliv i na jejich socializaci. Dokážou být mistři v online komunikaci, ale často ztrácí schopnost komunikovat slovně tváří v tvář. Také se jim pak v budoucnu můžou hůře navazovat ať už přátelské nebo pracovní vztahy.

Příklady táhnou

Proto nás velmi těší, že jsme se stali součástí projektu, který dětem otevírá spoustu nových možností ke sportovním aktivitám pod jednou střechou. Realizátorem je město Havířov. To se rozhodlo pro děti (a nejen pro ně) vytvořit místo, které je centrem setkávání, zábavy, rozvoje pohybu a kolektivních aktivit. Zrekonstruovali výpravní budovu železničního nádraží a vzniklo tak sportovně kulturní centrum Fénix. V hale je kromě velkých hřišť pro míčové hry také například lezecká stěna, bowling, sály se zrcadly pro balet a celoroční lyžařské centrum. 

Hala Fénix Havířov s unikátní technologií SKI365
Hala Fénix Havířov

Do sportovního centra jsme dodali dva naše trenažery, lyžařský a také běžkařský. Dětem se tak otevírá možnost trénovat tyto zimní sporty v podstatě celoročně bez ohledu na to, jaké jsou sněhové podmínky. Dopoledne je prostor pro lyžařskou školu školních tříd, odpoledne a o víkendech pak přichází sportovat veřejnost.

Věříme, že podobné projekty mají velký smysl a že můžou v dětech podněcovat chuť odložit mobilní telefon a začít se realizovat i jiným směrem. Ono přece jenom, když chytnou lásku k pohybu a ke sportu v dětství – je to láska na celý život.

Dětská lyžařská škola v Ostravě

Snowboarding v hale Fénix
Snowboarding v hale Fénix

Také náš domovský Ski areál SKI365 v centru Ostravy nabízí řadu kurzů pro školy ať už v rámci tělocviku nebo jako lyžařské kurzy “lyžáky”. Lyžařská škola nám je velmi blízká, aktuálně také probíhá zápis do víkendových kurzů pro děti. U nás totiž děti nekoukají do mobilu, ale do zrcadla sami na sebe anaši certifikovaní instruktoři je zábavnou formou vedou k přirozenému pohybu. 

Škola probíhá celoročně a těšíme se jak na začátečníky, kteří díky kurzu získají jistotu až se poprvé postaví na svah a nebudou se tak muset obávat postavit mezi zkušenější spolužáky, tak také na zkušenější, kteří se chtějí ve svým výkonech zlepšovat. Těší nás každý pokrok našich žáků.  

Jsme otevřeni dalšímu rozšiřování a pokud máte zájem o podobné centrum zimních sportů i ve Vašem městě, neváhejte nás kontaktovat. Přijďte se taky podívat a vše si vyzkoušet za každého počasí. U nás děti nekoukají do mobilu, ale do zrcadla sami na sebe. Nejedná se o nákupy, přestože to je v nákupním centru. A nejde o narcismus, ale o pilování lyžařské, snowboardové, běžecké a skialpové techniky. Vyučujeme totiž děti i dospělé jak na sjezdové a běžecké lyžování, tak také na snowboarding. Díky technice jsme v kryté hale na nekonečných sjezdovkách celoročně, bez závislosti na nízkých teplotách a pěkném počasí. Podívejte se na naše kurzy.

Komentáře nejsou povoleny