7 Gadgetů hardcore jezdce


Spousta nadšenců do lyžování a všech dalších druhů klouzavého pohybu na horách docení některé nebo všechny z těchto gadgetů.

1. Powerbanka s ohřívačem

Chytrá vychytávka pro velmi chladné dny a noci. Multifunkční použití jako nabíječka mobilu, akční kamery a ohřívač rukou. Konkrétní tip třeba zde. Cena cca 800 Kč.

Samozřejmě existují i jednoduché jednoúčelové ohřívače na principu exotermické chemické reakce a benzínové kapesní ohřívače.

2. Pytlík na mobil

Funkci mobilu netřeba vysvětlovat, řada aplikací by však měla být dostupná neustále nebo aspoň v té nejméně vhodné chvíli. V chladu nabití baterie telefonu mizí doslova před očima (známé jsou tímto zvlášť telefony Apple). Aby váš telefon vydržel co nejdéle pro případné zavolání pomoci, focení, záznam trasy atd., schovejte jej do termokapsy.

3. Akční 360 kamera

Nespornou výhodou kamer, které dokáží snímat ve všech směrech je to, že si není třeba vybrat, kam mířit. Také stabilizace je skvělá. Je několik značek, které aktuálně 360 kamery nabízí. Vybrat si můžete podle sebe, nebudete litovat.

Cena 8.000 – 12.000 Kč.

4. Chytré hodinky

Díky měřením na zápěstí máte přehled o docela zajímavých datech o pohybu v areálu i apres-ski baru. Pohyb, uražená vzdálenost, čas strávený na sjezdovce a mnoho dalšího.

Vybraná zařízení také umí sledovat aktuální pozice jednotlivců z celé skupiny. Můžete se tak šikovně najít když se rozdělíte. Další appky, které to dokáží jsou GMaps, Glympse, Life360. Zajímají vás další užitečné aplikace? Mrkněte na celý článek.

Cena od 3.000 Kč

Lyžování Garmin
Lyžování Garmin

5. Carv

Carv je úžasný kus techniky a SW, který pomocí tlakových bodů měří jak tlačíte do svých nohou a tím přenášíte váhu na lyže. Měří se opravdu spousta různých parametrů jako je předozadní rovnováha, průběh tlaku před zahájením, během a na výjezdu z oblouku, podobnost a symetričnost oblouku… Připravujeme samostatný článek zaměřený na používání Carvu v terénu a na trenažéru.

Cena cca 6.500 Kč za pár a pak 2.500 Kč/ročně za používání aplikace

Carv

6. Pealock

Český vynález, který chrání před odcizením milovaného vybavení. Funguje podobně jako motorkářský zámek na brzdu (motoalarm), kdy při pohybu při zamčeném zařízení dojde ke spuštění hlasitého alarmu a upozornění na mobil. Pealock, společně s appkou fungují jako určení polohy oblíbeného předmětu a chytrý zámek.

Cena cca 5.600 Kč

Ochrana lyží Pealock
Ochrana lyží Pealock

7. Vysílačky

Není to žádný výstřelek poslední techniky, přesto perfektní nástroj pro komunikaci při skupinových a rodinných výletech.

Komentáře nejsou povoleny