Trénuj s trenéry: Daniel Iltis, 5 000 hodin na trenažérech


Lyžování není nikdy dost a pořád je, co se učit. Koncem roku jsme se ještě stihli setkat k výměně zkušeností a tréninku s Danielem Iltisem, který učí na lyžařských trenažérech v Dubaji. Dan tak 28.12.2023 odstartoval naši sérii Trénuj s trenéry. Těchto workshopů se mohou prioritně zúčastnit instruktoři lyžařských škol, kteří se zajímají o to, jak lépe učit, ale také jak se sami zlepšit.

První ze série workshopů se týkal opravdu tématu nám nejbližšímu a to učení přímo na trenažérech. To však neznamená, že svět trenažérů a svět sněhu se nepotkávají a vzájemně se nedoplňují, právě naopak. Shodli jsme se na velkém množství shodných přístupů ke klientům i k lyžování samotnému. Růst a zlepšování v jednom vede také k růstu bezpečnosti a jemné motoriky v tom druhém.

Trenažéry mají vlastní specifika, zvlášť stran první adaptace klienta a bezpečnosti. Velmi zajímavou částí Danielovy přednášky byla analýza Risk managementu klientů, kterou jsme si rozebrali na příkladech i historkách o zraněních nebo skoronehodách.

Děkujeme tímto našemu kolegovi, který přijal pozvání a vedl první ze série workshopů se zajímavými osobnostmi, kteří mají co říct a co předat a naučit. Pár šťastných z řad klientů si dokonce mohlo vyzkoušet výuku na trenažéru od člověka, který za 5 let odučil přes 3,000 lekcí na trenažérech různých výrobců.

Budeme se na vás těšit po skončení zimní sezóny v Evropě, kdy na trenažéru přivítáme další zajímavé osobnosti sněžného světa.

Komentáře nejsou povoleny