SKI365 rozjelo festival LIFE 2023 v Brně


Poslední listopadový víkend se v Brně uskutečnil první ročník SKI365 Arény v rámci festivalu Life. Společně s Brněnskými veletrhy a výstavami jsme připravili tři dny plné zimních sportovních aktivit uvnitř pavilónu F. Během příprav jsme zohlednili přání organizátorů, vystavovatelů a promítli naše zkušenosti z provozu sportoviště SKI365 v Ostravě, stejně jako zkušenosti z minulých eventů a zahraničních veletrhů. Pro návštěvníky jsme si nachystali povrch zvaný Night Freeze v modré barvě, která krásně odráží světlo a vytváří dojem námrazy.

Veletrh navštívilo celkem 25.000 osob, odhadujeme, že 12 – 15.000 z nich dorazilo do pavilónu F, kde se přes 1.700 z nich aktivně zapojilo do připravených aktivit a programu.

Celkem bylo položeno přes 550 m2 kluzného povrchu SKI365, který vytvořil dráhu na běžky, skialpy, lyžování, snowboarding, střeleckou zónu biatlonu a další podpůrné povrchy.

– sjezdovka: 38 m v šířce 4 m, tj. celkem 152 m2. Převýšení 3 m.
– dráha: cca 200 m v šířce 0,8 – 2,4 m, celkem přes 380 m2.
– trenažér na běžkování a skialpinismus
– 5 tréninkových laserových biatlonových terčů
– 50 párů lyží
– 10 snowboardů
– 200 různých párů bot
– 30 párů skialpových lyží včetně pásů
– 40 párů běžek
– přes 100 ochran hrotů holí pro poloviční počet holí

Statistiky

Různé druhy lyžování a doprovodných programů si přímo ve SKI365 aréně vyzkoušelo přes 1.700 osob. Návštěvnost Arény byla mezi 12 až 15 tisíci osob, tj. aktivní zapojení 11-14 % návštěvníků (přibližně každý 8. návštěvník si něco v aréně SKI365 aktivně vyzkoušel).

2 000 VÝSTŘELŮ

Laserová biatlonová střelnice byla v neustálém obležení zájemců o střelbu. Workshop „biatlonová střelba“ byů jedním z nejoblíbenějších. Na 5 terčích a 10 metrové vzdálenosti se vystřídalo přibližně 210 osob.

70 HODIN NOVÝCH ZNALOSTÍ

Bylo realizováno 34 workshopů, nabídka témat byla široká a účast měla během tří dní vzestupnou tendenci. Lidé oceňovali nové znalosti. V některých případech přímo řekli, že taková situace je třeba vůbec nenapadla. Věděli jste vy, že lavinou může být ohrožen i běžný turista, nejen skialpinista nebo freerider?

18 HODIN BESED A PŘEDNÁŠEK

Ve SKI365 Aréně na festivalu Life 2023 se na pódiu během 3 dnů vystřídalo 26 vystupujících ve 32 blocích, kteří pro návštěvníky připravili 18 hodin kvalitního programu, na který se můžete během počátku roku 2024 také těšit jako na podcast a youtube video.

ŽÁDNÉ ZRANĚNÍ

Dali jsme si opravdu záležet na tom, aby všechny podmínky pomáhaly proškoleným instruktorům i brigádníkům v péči o to, aby nedošlo k žádnému zranění. I nadále se tak pyšníme tím, že naše povrchy i akce jsou bezpečné pro všechny – od dětí po seniory. Tento stav není samozřejmost a výsledek není náhodný.

Z BRNA DO SVATÉHO MOŘICE

Na 200 m dlouhém okruhu sportovci za tři dny veletrhu „nakroužili“ vzdálenost přes 850 km, což se dá přirovnat k cestě z Výstaviště do známého rezortu ve Svatém Mořici ve Švýcarsku. Dráha byla připravená pro klasický styl běžeckého lyžování, ale také bruslení po rovině i do kopce. Velmi oblíbenou atrakcí se stal také 15 m sjezd.

3x NA MONT BLANC A DOLŮ

Součástí dráhy byla rampa, na kterou se z jedné strany stoupalo, na druhé straně se sjíždělo. Třímetrové převýšení se nezdá nijak veliké, pro výuku prvních kroků na lyžích, snowboardech, běžkách a skialpech. Na téměř čtyřech a půl tisících okruzích děti i dospělí nastoupali a sjeli celkové převýšení 13.200 m, což odpovídá třem výstupům a sjezdům nejvyšší evropské hory Mont Blanc.

PRVNÍ NA SVĚTĚ: „BRNĚNSKÝ LEDOVEC“

SKI365 a BVV na festivali Life postavili unikátní zážitek ve městě. Tato událost hrdě nese hned několik prvenství:
1. dočasná indoor aréna pro zimní sporty
1. indoor biatlonová dráha pro veřejnost
1. indoor skialpový závod na umělém povrchu

Uvnitř haly vyrostla aréna s více než 550 m2 umělého povrchu vyvinutého a vyrobeného v ČESKU.

Poděkování

Děkujeme všem návštěvníkům za odvahu a energii, kterou nám svou účastí předali, za všechny jejich úsměvy a radost. Velmi si vážíme důvěry managementu BVV a spolupráce s projektovou manažerkou festivalu, paní Renátou Černoškovou. Jsme rádi za skvělou spolupráci s naší sesterskou značkou nanosilver. Děkujeme všem našim zaměstnancům za skvělou práci a také všem brigádníkům nejen během akce, ale také během příprav, montáže a balení.

Komentáře nejsou povoleny